Kategorie

Výrobci

O firmě

Předchůdcem společnosti TRIBASE electric s.r.o. byla firma Ing. Stanislav Jiřinec - elektroservis založená v roce 1992. Od samého začátku se firma zaměřovala na kvalitní odbornou práci, čímž získala řadu spokojených zákazníků.

Firma postupně rozšiřovala nabídku služeb o projektování (AutoCAD), návrhy a realizace speciálních elektronických systémů a prodej běžného i speciálního elektroinstalačního materiálu. Firma začala provádět větší stavby, včetně projektů, revizí a pozáručního servisu na instalovaná zařízení.

V roce 2004 byla založena společnost TRIBASE electric s.r.o. Tato společnost se postupem času začala zabývat i alternativními zdroji energie. Montáž solárních termických a fotovoltaických systémů a tepelných čerpadel se stala nedílnou součástí činnosti firmy.

Dalším důležitým mezníkem pro společnost TRIBASE electric s.r.o. je rok 2013, kdy došlo k dohodě s několika významnými evropskými výrobci přístrojů v oblasti měření a regulace v sítích nn o jejich zastupování na českém trhu.  Jedná se o obory:

Kompenzace jalové energie (zastoupení společnosti DUCATI energia)

Regulace a úspora energie (zastoupení společnosti EVCO)

Přístroje a instalační systémy (zastoupení společností Technoelectric, Comepi, ItalWeber)

Měřicí přístroje (zastoupení společnosti IME)

Důležitou součástí obchodního oddělení se stal e-shop, jehož účelem je přiblížit nabízené produkty koncovým zákazníkům.

 

Výrobci

DUCATI Energia

Historie společnosti DUCATI Energia sahá až do roku 1926, kdy se tři bratři, Adriano, Marcello a Bruno Ducati rozhodli, že založí firmu na výrobu elektronek a kondenzátorů pro radiotechniku. Podnikání bylo velice úspěšné a firma se začala postupem času rozrůstat. V roce 1953 byla DUCATI rozdělena na společnosti dvě: DUCATI Elettrotecnica a DUCATI Meccanica (dnes DUCATI Motor). Hlavní činnost společnosti DUCATI Energia je směřována do několika oblastí: kondenzátory, kompenzace účiníku a výkonové elektroniky, generátory pro větrné elektrárny, alternátory a zapalování, elektrická vozidla a nabíjející stanice, železniční signalizační a dopravní systémy a další.

Italweber Elettra

Společnost Italweber Elettra se po nedávném spojení s historickým lídrem italského trhu CE Costruzioni Elettromeccaniche, stala jedním z nejvýznamnějších výrobců transformátorů nízkého napětí, působících na italském území. Italweber Elettra má k dispozici především rozsáhlou nabídku transformátorů, autotransformátorů a tlumivek.

Technoelectric

Společnost Technoelectric, založena v roce 1981, je už po dlouhou dobu lídrem v oblasti elektro-strojírenství, zejména pokud jde o odpínače nízkého napětí a pojistkové spínače. Výrobky této společnosti jsou celosvětově známé a na trhu uznávané. V dnešní době je firma Technoelectric zastoupena v 52 zemích celého světa (Evropa, Amerika, Asie, Austrálie, Afrika).
Již od samého počátku se firma zaměřovala na výrobu nízkonapětových odpínačů, s cílem získat část elektromechanického trhu. Poté s přáním uspokojit narůstající požadavky svých zákazníků postupně rozšířila škálu svých dosavadních výrobků. Postupná reorganizace a modernizace výroby a managementu vedl firmu k dosažení vyšší úrovně standardů, jako například: UNI EN ISO 9001:2000.

IME

Italská společnost IME se zabývá návrhem a výrobou měřících přístrojů a integrovaných systémů.
Společnost IME byla založena v roce 1946 a začala vyrábět analogové měřící přístroje pro střídavý a stejnosměrný proud. V dnešní době IME vyrábí analogové i digitální měřící přístroje a integrované systémy pro nejrůznější oblasti: elektrická měření, průmyslová automatizace, řízení spotřeby energie atd.

EVCO

EVCO je technickým dodavatelem elektronických řešení nejen pro výrobce chladících zařízení, vzduchotechniky či provozovatele pohostinských služeb. Zkušenosti a technické know-how zosobňuje rozsáhlá produktová řada, ve které mají své místo jednoduché teploměry, regulátory i kompletní řešení pro regulaci, dohled a řízení provozu. Technologická a aplikační řešení se neorientují pouze na funkci výrobku, ale v neposlední řadě také na jeho delší životnost, zajištění maximálního výkonu a účinnosti, úsporu energie a provozních nákladů.

COMEPI

Historie společnosti COMEPI sahá do raných osmdesátých let dvacátého století, kdy se v této firmě začalo pracovat s plasty a kovy. Následně byl odstartován nový projekt navrhující nová řešení elektromechanických komponent pro proprůmyslové aplikace. Vůbec první vyrobený produkt byl nožní spínač, který se v menších úpravách podobá tomu dnešnímu.

COMEPI je příkladem rodinné společnosti. Byla založena a je řízena bratry Comi. V produktové řadě COMEPI se nachází především elektromechanické spínací a signalizační jednotky jako tlačítkové ovládače, signálky a signální sloupy, koncové a nožní spínače.